Koncert orchestru STEAM ZUŠ Nejdek v Praze ve Valdštejnské zahradě

Zveřejněno v Koncerty, Novinky
9 června, 2024 Karel Roneš

Koncert orchestru STEAM ZUŠ Nejdek v Praze ve Valdštejnské zahradě

V sobotu 8. června 2024 reprezentoval taneční orchestr ZUŠ Nejdek STEAM Karlovarský kraj v Praze ve Valdštejnské zahradě Senátu v rámci celorepublikové akce ZUŠ OPEN. Po celé odpoledne se zde odehrával bohatý kulturní program, který byl zcela v režii Základních uměleckých škol z celé republiky. Celkem zde vystoupilo více jak tisíc účinkujících. Neuvěřitelná hudební, taneční, divadelní vystoupení, výstava unikátních výtvarných děl, se odehrávala za slunečného počasí v překrásných prostorách Valdštejnské zahrady. Náš orchestr zahrál celkem pět skladeb:
instrumentální skladbu Birland – Joe Zawinul,
Memory – Andrew Lloyd Webber – sólo zpěv: Anna Zettlová,
Don‘t You Worry Bout a Thing – Stevie Wonder – sólo zpěv Anežka Plasová,
Skyfall – Adele Adkins, Paul Epworth – sólo zpěv: Kristýna Sekotová,
celé vystoupení bylo zakončeno instrumentální skladbou Dancing Queen – Björn Kristian Ulvaeus, Benny Andersson.
Pro všechny pedagogy a především žáky byla účast na této celorepublikové akci nezapomenutelným zážitkem a potlesk, kterým nás publikum po poslední skladně odměnilo, byl opravdu velkou odměnou, nejen pro pedagogy, kteří žáky připravili, ale především pro vystupující žáky.

Text a foto Jiřina Ronešová DiS.

Odkaz na koncert viz níže:

Orchestr STEAM vystupuje v časovém pásmu 5:52 – 6:14

Foto: